PRECIOUS MISTAKES – MOMENT, TO BŁĘDY MOGĄ BYĆ CENNE?

young-girl-on-a-walk-near-the-shore-at-sunset-picjumbo-com

Ten blog nazywa się „Precious Mistakes”. Dlaczego? Ponieważ, szczerze wierzę, że wyciąganie czegoś cennego z popełnianych błędów to nie tylko pusty frazes. Moja odpowiedź na pytanie: „Czy gdybyś miała możliwość cofnięcia czasu i zmienienia czegokolwiek zrobiłabyś to?”, zgodnie z prawdą brzmiałaby: NIE. A musicie wiedzieć, że momentów kiedy się myliłam, podjęłam złą decyzję, czy też zrobiłam coś wybitnie głupiego było naprawdę sporo.

Wszystkie wcześniejsze wydarzenia doprowadziły mnie do obecnego momentu życia i jestem zadowolona z miejsca, w którym się znajduję. Co oczywiście nie znaczy, że nie mierzę wyżej a mój koszyk z marzeniami został opróżniony, wręcz przeciwnie jego zawartość ciągle się powiększa, jednak doceniam to co dotychczas mi się udało, bo nie było łatwo dojść do obecnego stanu rzeczy. Pewnie mogło być jeszcze lepiej, jestem przekonana, iż mogło być dużo gorzej, ale tego typu rozważania nic nie zmienią. Uważam za marnotrawienie czasu ciągłe zastanawianie, a co gdybym… W każdej sekundzie życia, mamy tryliardy możliwości podjęcia działania, gdzie każde z nich zaprowadziłoby nas do innego finalnego punktu. Dlatego takie przemyślenia są totalnie bez sensu, bo nigdy nie będziemy wiedzieć na pewno, a czasu i tak nie cofniemy, więc po co się męczyć.

Ostatnio stwierdziłam, że nawet jestem dumna z tych wszystkich błędów, które dotychczas uzbierałam na swoim koncie. Dla mnie oznacza to tyle, że żyłam w pełni, a nie egzystowałam w bezpiecznym otoczeniu własnych ograniczeń. Nie raz próbowałam i się przejechałam na własnych oczekiwaniach, ale jestem wolna od wyrzutów sumienia, że nie podjęłam ryzyka. Często wyciągnęłam z tych doświadczeń cenniejsze lekcje, niż gdyby wszystko ułożyło się idealnie po mojej myśli. Również nie rzadko popełnione błędy w późniejszym czasie otworzyły w moim życiu kompletnie nowe rozdziały, których w ogóle bym się nie spodziewała. Bo wiecie życie jest jednak zabawne i czasem obraca negatywne zdarzenia w późniejszym czasie na naszą korzyść, do tego stopnia, że przekracza to nasze najśmielsze wyobrażenia.

Na koniec, muszę wam się do czegoś przyznać. Po zastanowieniu jednak stwierdziłam, że jest jeden wypadek, kiedy na pytanie zadane w pierwszym akapicie odpowiedziałabym tak. Brak popełnionych błędów na swoim koncie. O to na szczęście jednak, martwić się nie muszę.

About Monika Grabowska

Hej! Ale super, że jesteś. Ja mam na imię Monika i obecnie mieszkam oraz studiuję psychologię w Krakowie. Lubię podróże, koncerty, festiwale, języki, picie kawy oraz czekoladę w każdej postaci. Nie lubię monotonii i stania w jednym miejscu. Dlaczego Precious Mistakes? Bo wierzę, że wyciąganie czegoś cennego z popełnianych błędów to nie tylko pusty frazes. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na tyle długo, by samemu się przekonać dlaczego.