POSŁUCHAJ CZASEM SIEBIE

photo-1445206839590-883f6a81c3c6

To zabrzmi banalnie, ale my naprawdę głęboko, podskórnie wiemy, kiedy jesteśmy na właściwej drodze. Oczywiście, zawsze mamy lepsze i gorsze dni, ale to co jest stałe, to jakieś takie dziwne przekonanie w środku, że jest tak jak być powinno, lub nie. Dotyczy to zarówno kierunku studiów, miejsca zamieszkania, pracy,  przyjaciół, partnera. Wiecie jaka jest moim zdaniem recepta na szczęśliwe życie? Słuchanie tego wewnętrznego głosu.

Niestety, bardzo dużo osób, go nieustannie ignoruje. Żyje w pozornie stabilnym życiu, mimo, iż wie, że to nie jest TO. Taka egzystencja polegająca na oszukiwaniu samego siebie, do niczego dobrego nie prowadzi. Dialogi racjonalnego umysłu z tym wewnętrznym przekonaniem są bezcelowe. Tu nie ma miejsca na kompromisy. Myślenie typu: „a może to nie jest mój wymarzony partner, ALE ogólnie jest dobrze, miły, wierny, no przecież nie mam na co narzekać”. „Ten kierunek studiów mnie okropnie męczy i nie czuję bym się rozwijała, ALE podobno jest po tym praca, więc na pewno przesadzam.” „Nie czuję się dobrze w tym otoczeniu, ALE…”.

Dąż do sytuacji, byś nie musiał szukać ALE. Dąż do tego, żeby było dobrze po prostu tak jak jest. To jest możliwe. Tylko przejdź życie swoją ścieżką, a nie daj się bezwładnie kierować czemuś z zewnątrz. Nie pozwól, by opinie innych odwiodły Cię od tego, czego naprawdę pragniesz. Ja sobie zdaję sprawę, że łatwo powiedzieć, ale wierzcie mi gdybym nie była uparta, to na pewno, bym nie była teraz na tych studiach co jestem. A wybranie psychologii uważam za jedną z lepszych decyzji jakie podjęłam w życiu. Dlatego da się. Wystarczy chcieć.

Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, by coś zmienić. Jeśli stawką jest Twoje szczęście, warto podjąć działania nawet na pozór szalone i ryzykowne, byle miały one sens dla jednej, najważniejszej w tym wszystkim osoby – Ciebie. Szkoda czasu na walkę z samym sobą. Zaprzyjaźnij się z tym wewnętrznym głosem, a na pewno okaże się to najcenniejszą relacją w Twoim życiu.

Nie wybieraj najwygodniejszej, bądź też koniecznie najtrudniejszej drogi. Wybierz swoją.
I zobaczysz, że wtedy mimo wszystko będzie po prostu dobrze. A to bardzo dużo.

About Monika Grabowska

Hej! Ale super, że jesteś. Ja mam na imię Monika i obecnie mieszkam oraz studiuję psychologię w Krakowie. Lubię podróże, koncerty, festiwale, języki, picie kawy oraz czekoladę w każdej postaci. Nie lubię monotonii i stania w jednym miejscu. Dlaczego Precious Mistakes? Bo wierzę, że wyciąganie czegoś cennego z popełnianych błędów to nie tylko pusty frazes. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na tyle długo, by samemu się przekonać dlaczego.

  • Wewnętrzne kompromisy to ja mam codziennie :(. Strasznie męczy, ale pracuję nad tym. Co do wyboru kierunków studiów to jest straszny problem. Ile kierunków tyle krytyki, człowiek głupieje. Osobiście jestem za tym by nie wybierać pod względem ilości pieniężnych,ale ilości zainteresowań. Lepiej zarabiać mniej i być szczęśliwym. Powodzenia na psychologii!