SAMO SIĘ NIE ZROBI

stocksnap_45clikc3n3

To od nas zależy czy będziemy mieć fajne życie. Niby oczywiste, prawda? Jednak, ile razy nasz los uzależniamy od kogoś innego, czynników zewnętrznych, czy zwyczajnie nie robimy nic, licząc, że jakaś magiczna siła sprawi, iż nagle wszystko będzie cudownie?

Zauważyłam, że niestety zdecydowanie za często.

Żyjemy przeglądając profile na społecznościówkach innych osób, myśląc, że też chcielibyśmy tak jak oni… Po czym wyłączamy internet i idziemy spać, nie robiąc nic, by w jakikolwiek sposób zdobyć swoje upragnione życie. A wiecie, co tych niesamowitych ludzi różni od ich biernych obserwatorów?

Oni nie są bierni.

Posiadanie fajnego życia wymaga aktywności. To nie jest przypadek, zawirowanie losu, czy prezent od Świętego Mikołaja. Po prostu wstajesz z łóżka i działasz. Krok po kroku. Zakopując się w domu pod kołdrą i unikając każdej okazji do przeżycia czegoś ciekawego, nie ma, co się dziwić, że codzienność nie spełnia naszych oczekiwań.

Nigdy nie oddawajmy swojego szczęścia, w ręce jakiejś konkretnej osoby. Bo bez niej zostaniemy z niczym. I to dopiero będzie bolało. Każda relacja, która była ważna, a się kończy powoduje cierpienie, ale jeśli mamy fundament w postaci fajnego życia samemu, ostatecznie będzie łatwiej się podnieść i nie będziemy musieli budować wszystkiego od nowa.

Nie wspominając o tym, że jeśli mamy ten fundament, to łatwiej nam stworzyć dobrą i trwałą relację. Tacy ludzie przyciągają innych. Chyba nikt nie chce być z kimś, czyja codzienność jest zakręcona tylko wokół tej jednej osoby. To może być super przez chwilę, ale po jakimś czasie staje się męczące i zaczyna nudzić. Bo, o czym rozmawiać z osobą, która nawet nie ma własnego, osobnego życia?

Dla mnie, osoba z fajnym życiem to taka, która przede wszystkim ma pasję. Realizuje się w pracy, na studiach. Uprawia sport. Chodzi na ciekawe wydarzenia. Poznaje nowych ludzi. Tworzy wartościowe relacje. Czyta interesujące książki i ogląda fascynujące filmy. Podróżuje. Jeździ na koncerty i festiwale.

Dla każdego ta definicja może być inna. Liczy się to, by  znaleźć swoją własną i dążyć do jej urzeczywistnienia.

Ja codziennie, raz z lepszym, raz z gorszym skutkiem, próbuję. Tobie też polecam.

Samo się nie zrobi.

About Monika Grabowska

Hej! Ale super, że jesteś. Ja mam na imię Monika i obecnie mieszkam oraz studiuję psychologię w Krakowie. Lubię podróże, koncerty, festiwale, języki, picie kawy oraz czekoladę w każdej postaci. Nie lubię monotonii i stania w jednym miejscu. Dlaczego Precious Mistakes? Bo wierzę, że wyciąganie czegoś cennego z popełnianych błędów to nie tylko pusty frazes. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na tyle długo, by samemu się przekonać dlaczego.