CO JEST TWOIM PALIWEM?

averie-woodard-111831

Musisz mieć coś, co Cię napędza do działania. Coś, co sprawia, że z uśmiechem na ustach wstajesz z łóżka. Coś, co naładowuje całe Twoje ciało pozytywną energią, dzięki której masz siłę podejmować kolejne wyzwania. Każdy z nas potrzebuje paliwa. Ja swoje mam.

Moim paliwem są przede wszystkim ludzie. To niesamowite jak niby wszyscy do siebie podobni, a każdy jednak na swój sposób inny i wyjątkowy. Bardzo lubię poznawać nowe osoby, słuchać ich fascynujących historii. Spędzanie czasu z przyjaciółmi, tworzenie wspomnień, które czasem przebijają najbardziej wymyślne scenariusze filmowe. Tak, ludzie zdecydowanie są moim motorem do działania.

Oprócz tego podróże. Odwiedzanie nowych miejsc, poznawanie różnych kultur. Odnajdywanie w tym wszystkim cząstek siebie, o których wcześniej nie miało się pojęcia. Lekcja odwagi, zaradności, spontaniczności. Powtórzę się, ale po raz kolejny ludzie. Niesamowici ludzie. Odkryłam także w sobie miłość do chodzenia po górach, to niebywałe uczucie związane z pokonywaniem samego siebie, że tak naprawdę teraz można osiągnąć już wszystko, spokój, całkowity reset głowy, czyste szczęście. Chyba nic innego nie potrafi wytworzyć we mnie tego specyficznego, wyjątkowego ciepła w środku co właśnie podróżowanie.

Psychologia. Moja największa pasja. Mam to szczęście, że również kierunek studiów. To wspaniałe, że wstaję rano na wykład, bo rzeczywiście chcę posłuchać, co ciekawego mają dziś do powiedzenia prowadzący, a nie dlatego, że muszę. Zaznaczę, iż nie cierpię wcześnie wstawać, ale tutaj nie żałuję ani minuty straconego snu. Warto. Każdy inspirujący artykuł, film, książka, warsztaty sprawiają, że tej energii do działania mam odrobinę więcej. Fajnie jest mieć pasję.

Ten blog. Miejsce, o którym marzyłam od dłuższego czasu. Dopiero się powoli rozkręcam, ale już dostarczył mi niebywałych momentów radości. Każdy komentarz, wejście, lajk artykułu, fanpage’a sprawia, że się uśmiecham i doładowuję swoje baterie, by móc jeszcze efektywniej pracować i dostarczać Wam nowe treści. Tworzenie Precious Mistakes, jest dla mnie spełnieniem jednego z marzeń. To takie moje własne dziecko, z którego jestem naprawdę dumna, nawet jeśli czasem bywa trudno.

Ludzie, podróże, psychologia, blog to jedne z wielu składników mojego paliwa. Ważne jednak, by je regularnie uzupełniać, bo paliwo ma to do siebie, że się z czasem wyczerpuje.

A co Ciebie napędza do działania?

About Monika Grabowska

Hej! Ale super, że jesteś. Ja mam na imię Monika i obecnie mieszkam oraz studiuję psychologię w Krakowie. Lubię podróże, koncerty, festiwale, języki, picie kawy oraz czekoladę w każdej postaci. Nie lubię monotonii i stania w jednym miejscu. Dlaczego Precious Mistakes? Bo wierzę, że wyciąganie czegoś cennego z popełnianych błędów to nie tylko pusty frazes. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na tyle długo, by samemu się przekonać dlaczego.

  • ­­­

    Mnie napędza fakt że jak nic nie robię to tracę poczucie kontroli nad życiem.